Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri Başlıyor

Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri  (International Safety Awards)  Başlıyor

Türkiye’den ve uluslararası birçok firmadan ve sektörden katılımın olduğu Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri (International Safety Awards)başlıyor. Firmaların iş sağlığı ve güvenliği konusunda ki başarılarını ve iyi uygulamalarını her yıl ölçümleyerek British Safety Council’ün prestijli Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri ile taçlandırıyor.

Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri’nin jüri topluluğu objektif ve teknik üyelerden oluşmaktadır. Bu jüriler tarafından verilen ödüller kurumların iş sağlığı ve güvenliği konusunda attıkları adımın doğru yolda olduğunu kanıtlıyor. Uluslararası İş Güvenliği Ödülleriyle kurumlar itibarını arttırırken çalışanlarda motivasyon kazanıyor.

Globalde bu yıl 600 firmanın katıldığı Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri’ne Türkiye’den her yıl katılan firma sayısı artıyor. Ülkemizde 2018 yılının Nisan ayında Londra’da yapılan görkemli bir tören ile inşaat, gıda, havacılık ve ilaç gibi farklı sektörlere verildi. Ödül kazanan kurumlar arasında ENKA, Coca-Cola, TAV Havalimanları ve Mustafa Nevzat İlaç gibi tanınmış isimler de var. Uluslararası İş güvenliği ödüllerini kazanan kurumlar önümüzdeki süreçlerde iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının başarılı örneklerini ülkemize gururla sunmaya devam edeceklerdir.

Uluslararası iş güvenliği ödülleri etkinliğine katılmak için en önemli unsurlardan biriside tüm kurumlar başvuru yapabilse de herhangi bir ölümlü kaza yaşanmamış olması, devam eden bir cezai soruşturma veya kriminal bir araştırma olmaması gibi ön koşullar da bulunuyor.

Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri Başvuru Süreci

Kayıtlar online olarak oluşturulduktan sonra, kurumların iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemlerine ve iyi uygulamalarına yönelik tüm soruların yine online ortamda son başvuru tarihine kadar cevaplanmasıyla tamamlanıyor.

Kurumunuzun başarılarını kanıtlamanız ve ekibinizi ödüllendirmeniz için mükemmel bir fırsat olan Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri için başvurular bu sene Haziran ayında başlayacak. Bu yıl başvuru ve değerlendirme şartları için yeni kriterler de yer alacak. Katılımın sadece ödül kazanan firmalarla sınırlı kalmadığı gala yemeğini ise gelecek sene Nisan ayında düzenlenmesi planlanıyor. İş sağlığı ve güvenliği alanında kurumunuzda fark yarattığınız çalışmalarınız, doğru yönetim şekliniz ve iyi uygulamalarınızla, siz de ödül kazananlardan biri olabilirsiniz.

Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri başvuru süreci hakkında daha detaylı bilgi alabileceğiniz web sitesi: www.britsafe.org/awards-and-events/awards/international-safety-awards/

Efor OSGB İstanbul; Tecrübeli İş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleriyle İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinizde kaliteli ve güvenilir OSGB’dir. Efor OSGB ile Geleceğe GÜVENLE Bakın!