Mobil Sağlık – Gezici İSG Hizmetleri

Anasayfa » Mobil Sağlık – Gezici İSG Hizmetleri
Mobil Sağlık

Mobil Sağlık – Gezici İSG Hizmetleri

Çalışanların sağlıkları günümüzde yapılan yasalarla güvence altına alınmıştır. Çalışanların sağlık muayenelerinin ve taramalarının yapılması 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelikler uyarınca yasal bir yükümlülük halini almıştır. Tüm çalışanların hastaneye gönderilemeyeceği durumlarda Mobil / Gezici Sağlık Aracı ile işyerlerine gelen hekimlerle sağlık taramalarının yapılması sağlanır. Mobil Sağlık – Gezici İSG Hizmetleri işverenler için zamandan ve paradan kazanç sağlamaktadır.

Kurum içi çalışanların sağlık taramalarının işe başlama tarihinden itibaren kayıt altında tutulması ve periyodik olarak tekrarlanması kuruluş için bir zorunluluktur.

Sağlık taramalarının ve uygulamalarının zamanında yapılması, oluşacak problemleri önceden görmenizi ve gerekli önlemlerin alınması için zemin oluşturacaktır. Bunun yanısıra aracımız size uygun olan gün ve saatte gelip sağlık taramalarınızı hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Gezici / Mobil araçta vermekte olduğumuz gezici İSG hizmetleri kapsamında aşağıdaki işlemler yapılır:

  • Akciğer Grafisi
  • Portör Taraması
  • Odiometri
  • Spirometri
  • Aşı Uygulaması
  • Laboratuar Tetkikleri
  • Göz Taraması

Çalışanlarınız için yapılması gereken; Portör muayenesi, İşitme testi, Tam kan sayımı, Hepatit testleri, Akciğer grafisi, Karaciğer fonksiyon testleri, Böbrek fonksiyon testleri vb. testleri vb. işlemlerini kurumumuz aracılığıyla yaptırabilirsiniz.

Ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılacak işçiler için Akciğer Filmi, İşitme Testi, EKG (Elektrokardiyografi), Solunum Fonksiyon testi ve Kan testleri yapılır.

Bu testler İş yeri hekimi tarafından değerlendirilip özlük dosya halinde tek tek dosyalanıp takdim edilir.

İşçilerden istenen bu tür testler, diğer sağlık kuruluşlarındaki yüksek maliyetleri nedeni ile işçiler tarafından yapılamamaktadır. Bunun yanı sıra işverenleri ise zaman ve maddi olarak zorlamaktadır. Hastanelerde, özel sağlık kuruluşlarında sıra ve yüksek ücret nedeniyle aksamalar meydana gelmekte, bu da işçilerin sağlık verilerinin oluşturulmasında ve takibinde sorunlar oluşturmaktadır. Bu sebepten  mobil sağlık hizmetimizle bu tarz sorunlar yaşamadan işlemlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. İSGGM

mobil sağlık taraması nedir

mobil sağlık hizmetleri firmaları

mobil sağlık uygulamaları

Efor OSGB İstanbul, İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinizde güçlü çözüm ortağınızdır.  Efor OSGB ile İş Sağlığı ve Güvenliğiniz TAMAM!