Sağlık Bakanlığı’ndan COVID-19 İnternet Sitesi

Sağlık Bakanlığı tarafından Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı mücadelede herkesin güncel bilgilere erişebileceği bir internet sitesi açmıştır: https://covid19bilgi.saglik.gov.tr/tr/

Bu süreçte Efor OSGB olarak, Covid-19 ile ilgili iş sağlığı ve güvenliği kapsamında yapılan tüm gelişmeleri takip ederek hem web sitemizde hem de sosyal medya hesaplarımızda yayınlamaktayız.

Sağlık Bakanlığı tarafından açılan bu sitede Türkiye’deki günlük Covid-19 vaka, test, entübe, iyileşen ve vefat eden hastaların güncel durumları yer almaktadır. Ayrıca kan merkezlerinde alınacak önlemler, Koronavirüs ile yetkilendirilen tanı laboratuvar listeleri, enfeksiyon kontrol önlemleri ve Türkiye genelinde Psikososyal destek hatları gibi sağlık durumlarını ilgilendiren bilgilerin tek bir yerde toplandığı bir platform görevi de görmektedir.

Web sitesinde hastanelerin departman ve bölümlerine (endoskopi, ameliyathane, psikiyatri klinikleri, fizik tedavi, patoloji vd.) yönelik pandemi ile ilgili alınacak önlemlerin indirilebilir halde “alınması gereken önlemler dokümanları ve listeleri” yer almaktadır. Sitede ayrıca Türkiye’de yaşayan ve Türkçe bilmeyen vatandaşlar için İngilizce ve Arapça dokümanlar da bulunmaktadır.

Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisinin yayılımını durdurmak için hazırlanan bilgilendirici kitapçıklar, afişler, broşürler, algoritmalar, formlar, rehberler, sunumlar ve billboard tasarımları gibi gerekli olan kapsamlı indirilebilir tüm dosyalar web sitesinde yer almaktadır. İş yerleri, İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında buradan indirdiği afiş, broşür gibi dokümanları iş yerlerinde kolaylıkla kullanabilmektedir.

Benzer şekilde İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü‘nün Covid-19’a yönelik hazırladığı web sitesinde çok faydalı bilgi ve dokümanlara ulaşabilirsiniz ailevecalisma.gov.tr/covid19 

Covid-19 Pandemisi Sonrasında İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği “KIRMIZI ÇİZGİ” Oldu! Çalışma Bakanlığı İSG Denetimlerinde Artak Daha Titiz Davranacak! 

Efor OSGB İstanbul; Tecrübeli İş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleriyle İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinizde kaliteli ve güvenilir OSGB’dir. Efor OSGB ile Geleceğe GÜVENLE Bakın!

2013 yılından beri  İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş Ortak Sağlık Güvenlik Birimi olarak hizmet veriyoruz