Novotel Oteli Çalışanlarına Yüksekte Çalışma Eğitimi Verildi

Novotel Yüksekte Çalışma Eğitimi İçin Efor OSGB’yi Tercih Etti!

Yüksekte çalışma tehlike grubu en yüksek olan çalışma şeklidir. İşletmeler güvenlik kültürünü oluşturmalı ve iş kazalarını daha aza indirgemek için gerekli eğitimleri çalışanlara sunmalıdır. Novotel çalışanlarına yapılan yüksekte çalışma eğitimi ile yükseklerde ve düşme riskinin olduğu alanlarda çalışma yapan kişilerin, güvenli çalışma yöntemlerini ve iş ekipmanlarını etkin bir şekilde kullanabilme becerileri kazandırılmıştır. Bu kapsamda yüksekte çalışma eğitimi ile yüksekte çalışma yapan kişilere çalışma alanı ile ilgili risk analizi yapabilme becerisi kazandırılarak çalışma planı oluşturabilmesi, kişisel koruyucu donanım (KKD) bilgisi edinerek bunların teknik özellikleri, kullanımı, bakımı, depolanması hakkında yetkinliğe sahip olması sağlanmıştır. Yükseğe güvenle ulaşan katılımcılar, pozisyon alma ve düşme durdurma sistemlerini kullanarak çalışabilme becerisi kazanmışlardır.

Novotel çalışanlarına teorikte yapılan eğitimler; Efor OSGB bünyesindeki IRATA belgeli eğitmenlerimiz tarafından verilmiştir. Teorik ve pratik sınavları başarıyla tamamlayan katılımcılara 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nu ve ilgili yönetmeliklere uygun belge düzenlenmiştir.

Yüksekte yapılan her türlü işin yapısına uygun olarak gerek işletme sahasında gerekse özel eğitim sahasında yapılan eğitimlerimizde personelin Kişisel Koruyucu Donanımları (KKD) tanıması, yüksekte çalışma yöntemleri, acil tahliye ve kurtarma gibi birçok konuda eğitilmektedir. Efor OSGB’nin IRATA üyesi olan eğitmenleri mesleki gelişmeleri takip etmekte ve bu bilgileri eğitimlerine ilave etmektedir.

Novotel Hakkında 

Novotel İstanbul Zeytinburnu, Zeytinburnu sahilinde, sahilin en güzel ve merkezi konumunda yer almaktadır. Otel, şık ve modern odalar, geniş toplantı salonları, temiz ve ferah spor salonu ile konfordan ve kaliteden ödün vermemektedir. Bünyesinde yer alan profesyonel ekipmanlarla donatılmış fitness merkezi ile müşterileri diledikleri zaman spor yapabilmekte ayrıca açık havuzda yüzebilmekte, sauna ve buhar odaları ile rahatlayabilmektedirler. Havuzlu oteller arasında da çok tercih edilen Novotel Zeytinburnu otelinin kendine has lezzetleri ile ön plana çıkan Nov’ist restoranında Türk ve dünya mutfaklarından özenle seçilen yemekler yer almaktadır.

Efor OSGB İstanbul; Tecrübeli İş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleriyle İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinizde kaliteli ve güvenilir OSGB’dir. Efor OSGB ile çalışanlarınız ve işyeriniz hep GÜVENDE!

2013 yılından beri  İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş Ortak Sağlık Güvenlik Birimi olarak hizmet veriyoruz