LMC Makina’dan Covid-19 için Yüz Koruyucu Siperlik

Müşterimiz LMC Makina tarafından Covid-19 ile mücadelede maskeden sonra en önemli iş sağlığı ve güvenliği kişisel koruyucu donanımı olan “Yüz Koruyucu Siperlik” üretildi.

Covid-19’un yayılmasını önlemek adına kullanımı zorunlu olan yüz koruma maskeleri ve bu maskelerin koruma dereceleri pek çok tartışmaya yol açmıştı. Kullanımı uygun olan maskelerin tanıtımı ve bilgilendirilmesi yapılmıştı. Maskelerin yanı sıra yüz siperliği kullanılması da uygun bir korunma yöntemi olarak gösterilmektedir.

Yüz koruyucu siperlikler, tüm dünyada, diğer yüz koruma alternatiflerine oranla virüs salgınlarına karşı korunmada en etkili kişisel korunma ürünlerinden biridir. Yerli firmamız LMC Makina bu konudaki açığı kapatmak üzere işe koyularak kişisel kullanıma uygun, etkili yüz koruyucu siperlik üretimine başladı. Yüz koruyucu siperlikler, partikül, tükürük, damlacık, toz ve benzeri maddelerin göz, ağız ve burun ile temasını etkin bir şekilde engellemektedir. Kişiler arası yakın temas, konuşma veya çalışanlar için muayene, satış vs. durumlar esnasında koruma sağlamaktadır.

LMC Makine, üretimini yaptığı yüz koruyucu siperliklerle içinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde güzel bir kampanya başlatmıştır. Bu kampanya ile başta sağlık çalışanları, kargo çalışanları olmak üzere, sanayi sektöründe faaliyet gösteren iş ortaklarına da herhangi bir bedel ödemeksizin binlerce yüz koruyucu siperliğin dağıtımına başlamıştır.

Yüz Koruyucu Siperlik Özellikleri

LMC Makina tarafından üretimi yapılan yüz koruyucu siperliklerin yapımında 1 takım PP esnek renkli bant, 1 adet PVC şeffaf siper, 1 adet esnek bant, 1 adet lastik ayar kıskacı ve 1 adet lastik kıskaç kullanılmıştır.

Hafif bir üründür ve kullanımı basit ve kolaydır. Ayarlanabilir bant sayesinde farklı kişiler için kullanıma uygundur. Yüksek ışık alabilmesi sayesinde HD görüş sağlamakta ve 120 derece döndürülebilmektedir.

Yüz Koruyucu Siperlik Montaj Talimatı

  • Yapışkan sünger, işaretli yerler arasına yapıştırılmalı,
  • Ayar lastiği deliklerden geçirilmeli,
  • Lastiğin uçlarına stoper ve bağ ucu takılmalı,
  • Plastik parçaları gösterilen yerden birleştirilmeli,
  • Ürün yüzü koruyacak şekilde takılmalı,

LMC Makina Sanayi ve Tic. A.Ş. hakkında;

LMC Makina, 1996 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Ürün çeşidi ve yapmış olduğu yatırımlar sayesinde alanında Türkiye’deki önde gelen firmalar arasında yer almaktadır. Tescilli marka, patent ve tasarımlarıyla; hem yurt içinde hem de yurtdışında faaliyetlerini sürdürmektedir. 2004 yılında yurtdışında ilk olarak İtalya başlayan ihracatı, günümüzde 5 kıtada 30’u aşkın ülkede devam etmektedir. Müşterilerden gelen talepler doğrultusunda özel ürünler de tasarlamakta, kalıplarını yapmaktadırlar.

– Detaylı bilgi almak için; www.lmcmakina.com.tr
– Online “Yüz koruyucu Siperlik” Satın Almak için; www.tapakapak.com/urun/yuz-koruyucu-siperlik

Efor OSGB | İş Sağlığı ve Güvenliğiniz Emin Ellerde.