İSBAK Çalışanlarına Yüksekte Çalışma Eğitimi Verildi

İSBAK EFOR OSGB’yi Tercih Etti!

Yüksekte çalışma tehlike grubu en yüksek olan çalışma şeklidir. İşletmeler güvenlik kültürünü oluşturmalı ve iş kazalarını daha aza indirgemek için gerekli eğitimleri çalışanlara sunmalıdır. İSBAK çalışanlarına yapılan eğitimlerle yükseklerde ve düşme riskinin olduğu alanlarda çalışma yapan kişilerin, güvenli çalışma yöntemlerini ve iş ekipmanlarını etkin bir şekilde kullanabilme becerileri kazandırılmıştır. Bu kapsamda yüksekte çalışma yapan kişilere çalışma alanı ile ilgili risk analizi yapabilme becerisi kazandırılarak çalışma planı oluşturabilmesi, kişisel koruyucu donanım (KKD) bilgisi edinerek bunların teknik özellikleri, kullanımı, bakımı, depolanması hakkında yetkinliğe sahip olması sağlanmıştır. Yükseğe güvenle ulaşan katılımcılar, pozisyon alma ve düşme durdurma sistemlerini kullanarak çalışabilme becerisi kazanmışlardır.

İSBAK çalışanlarına teorikte yapılan eğitimler; Efor OSGB bünyesindeki IRATA belgeli eğitmenlerimiz tarafından verilmiştir. Teorik ve pratik sınavları başarıyla tamamlayan katılımcılara 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nu ve ilgili yönetmeliklere uygun belge düzenlenmiştir.
Yüksekte yapılan her türlü işin yapısına uygun olarak gerek işletme sahasında gerekse özel eğitim sahasında yapılan eğitimlerimizde personelin Kişisel Koruyucu Donanımları (KKD) tanıması, yüksekte çalışma yöntemleri, acil tahliye ve kurtarma gibi bir çok konuda eğitilmektedir. Efor OSGB’nin IRATA üyesi olan eğitmenleri mesleki gelişmeleri takip etmekte ve bu bilgileri eğitimlerine ilave etmektedir.

İSBAK HAKKINDA

İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş. (İSBAK), İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından trafik ve sistem mühendisliği ile projelendirme ve uygulama hizmetlerini gerçekleştirmek amacıyla 1986 yılında kurulmuştur.

Kâğıthane ilçesinde bulunan yerleşkesinde, 30 yıllık tecrübesi ve alanında uzman profesyonel kadrosu ile yaptığı çalışmalarla Akıllı Ulaşım Sistemi’ndeki teknolojik gelişmelere yön veren İSBAK; aralarında Türkiye’nin ilk yerli sinyalizasyon sistemi de olmak üzere pek çok yeniliğe imza atmakta ve kendi teknolojik devrimini yapmaktadır.
1996 yılında kurduğu Ar-Ge departmanı ile Türkiye’nin ilklerine imza atan İSBAK, 2015 yılında kendi bünyesinde faaliyete geçirdiği Türkiye’nin Akıllı Ulaşım Sistemleri alanında ilk yerinde lisanslı ArGe Merkezi ile trafik yönetim sistemleri konusundaki uzmanlığını inovatif ve etkili çözümlere dönüştürmekte ve İBB’nin teknoloji yüzünü temsil etmektedir.

İSBAK’ın faaliyet aların içerisinde ; Akıllı şehir teknoloji ve uygulamaları,ulusal ve uluslararası danışmanlık ve planlama hizmetleri,akıllı ulaşım sistemleri,ulaşım planlama ve coğrafi bilgi sistemleri,haberleşme-görüntü ve kent güvenlik yönetim sistemi,akıllı aydınlatma sistemi,tünel yönetim sistemi,filo yönetim sistemi.

İSBAK hakkında bilgi almak için : http://isbak.istanbul/

Efor OSGB | Önce Tedbir, Sonra Tevekkül