İş Kazası Arabuluculuk

İş Kazalarının Temel Nedenleri

İş kazası arabuluculuk konusunda örnek bir anlaşma yaşandı. Yaşadığı iş kazası sonucu kolunu kaybeden işçi, tazminatına ve diğer alacaklarına iki ay süren arabuluculuk görüşmeleri sonrasında kavuştu. İşveren işçiye protez kol alma sözü verdi. Ayrıca iş kazası yaşayan işçi emekli olana kadar aynı işyerinde çalışması için işveren tarafından istihdam sözü verildi. 

İş kazasında bir kolunu kaybeden işçi, tazminatına ve diğer alacaklarına iki ay süren iş kazası arabuluculuk görüşmeleri sonrasında kavuştu. Görüşmeler sonrasında işçiye protez kol almayı kabul eden işveren, emekli olana kadar işçinin aynı işte istihdam edilmesini de taahhüt etti.

Bir fabrikada çalışan işçi, yaşanan iş kazasında kolunu kaybetti. İş kazası nedeniyle işçi ve işveren arasında ortaya çıkan uyuşmazlık, talep üzerine arabulucuya taşındı.

Her iki tarafın kabul etmesi üzerine arabulucu Yakup Erikel, işçi ve işverenle görüşmeler gerçekleştirdi. Yaklaşık iki ay süren görüşmeler sonrasında tazminat ve diğer alacaklar konusunda işçi ve işveren anlaştı. Görüşmelerde işveren, işçinin emekli olana kadar aynı işte istihdam edilmesi taahhüdünde de bulundu.

Arabulucu Yakup Erikel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, görüşmeler neticesinde her iki tarafın uzlaşmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Efor OSGB İstanbul; İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) hizmetlerinizde güvenilir çözüm ortağınızdır. Efor OSGB ile çalışanlarınız ve işyeriniz hep GÜVENDE!