Holiday Inn Oteli Yangın Tatbikatı için Efor OSGB’yi Tercih Etti

Holiday Inn Oteli Yangın Tatbikatı Başarıyla Yapıldı

Holiday Inn Oteli Yangın Tatbikatı | İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ölçeğine bakmaksızın tüm kuruluşlarda, yangın önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele konularında uygun donanıma sahip ve bu konuda eğitimli yeterli sayıda kişinin görevlendirilmesini zorunlu hale getirmiştir. Bu nedenle Holiday inn sektörü gereği zorunlu olan iş sağlığı ve güvenliği yükümlülüklerinin yerine getirilmesinde danışman şirket olarak Efor OSBG’i tercih etti. Efor OSGB olarak Holiday Otellerinin Şişli şubesinde çalışanlarıyla başarılı bir yangın tatbikatı gerçekleştirerek Holiday İnn çalışanlarını iş kazalarına hazırlıklı hale getirdik. Bu kapsamda olası yangın olaylarında eğitimin sonunda kişi görevli olsun olmasın tüm, ekiplerin ve tüm çalışanların başlangıç yangınına ya da yayılmış olan bir yangına doğru şekilde müdahale etmesi, söndürmesi yada yayılmasını engelleyecek derecede Holiday Inn çalışanlarını bilinçlendirildi.

Holiday Inn global bir kuruluş olan International Hotels Group (IHG) bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir. Türkiye’de turizm sektöründe kaliteli konuma sahiptir ve birçok şubeleriyle turizm sektörüne yön veren katkıları bulunmaktadır. Üst sekmede bir konaklama hizmeti veren Holiday Inn firmasının ülkemizde de tercih eden kitle oldukça fazladır.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Efor OSGB istanbul iş güvenliği uzmanı Savaş Gümüş “Turizm sektörü çalışanların en ufak dikkatsizliğinde pahalı sonuçlara yol açmaktadır. Geri dönüşümü olmayan iş kazaları, işyeri yangınları, meslek hastalıkları gün geçtikçe artmaktadır. Bu durum hem çalışanlara, ailelerine, hem işverene, hizmete, hem de ülke ekonomisine ağır kayıplar vermektedir. Bilinç arttıkça problemler azalacak, güvenli bir çalışma ortamı beraberinde çalışma disiplinini, çalışma isteğini getirecektir. Efor OSGB istanbul olarak bugüne kadar binden fazla firmaya İş Sağlığı ve Güvenliği harcamalarının geri dönüşü yüksek bir yatırım olduğu konusunda farkındalık yaratmaya çalıştık” dedi.

Efor OSGB olarak iş güvenliği ve sağlığı alanında her türlü hizmeti profesyonel şekilde alarak size hizmet vermenin gururunu yaşayacağız.