Dalgakıran Çalışanlarına Yüksekte Çalışma Eğitimi Verildi

Dalgakıran, Yüksekte Çalışma Eğitimi İçin Efor OSGB’yi Tercih Etti!

 

Yüksekte çalışma tehlike grubu en yüksek olan çalışma şeklidir. İşletmeler güvenlik kültürünü oluşturmalı ve iş kazalarını daha aza indirgemek için gerekli eğitimleri çalışanlara sunmalıdır. Dalgakıran çalışanlarına yapılan yüksekte çalışma eğitimi ile yükseklerde ve düşme riskinin olduğu alanlarda çalışma yapan kişilerin, güvenli çalışma yöntemlerini ve iş ekipmanlarını etkin bir şekilde kullanabilme becerileri kazandırılmıştır. Bu kapsamda yüksekte çalışma eğitimi ile yüksekte çalışma yapan kişilere çalışma alanı ile ilgili risk analizi yapabilme becerisi kazandırılarak çalışma planı oluşturabilmesi, kişisel koruyucu donanım (KKD) bilgisi edinerek bunların teknik özellikleri, kullanımı, bakımı, depolanması hakkında yetkinliğe sahip olması sağlanmıştır. Yükseğe güvenle ulaşan katılımcılar, pozisyon alma ve düşme durdurma sistemlerini kullanarak çalışabilme becerisi kazanmışlardır.

Dalgakıran çalışanlarına teorikte yapılan eğitimler; Efor OSGB bünyesindeki IRATA belgeli eğitmenlerimiz tarafından verilmiştir. Teorik ve pratik sınavları başarıyla tamamlayan katılımcılara 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nu ve ilgili yönetmeliklere uygun belge düzenlenmiştir.
Yüksekte yapılan her türlü işin yapısına uygun olarak gerek işletme sahasında gerekse özel eğitim sahasında yapılan eğitimlerimizde personelin Kişisel Koruyucu Donanımları (KKD) tanıması, yüksekte çalışma yöntemleri, acil tahliye ve kurtarma gibi bir çok konuda eğitilmektedir. Efor OSGB’nin IRATA üyesi olan eğitmenleri mesleki gelişmeleri takip etmekte ve bu bilgileri eğitimlerine ilave etmektedir.

 

Dalgakıran Hakkında

Dalgakıran 1965 yılında İstanbul Karaköy’de 25 metre kare bir alanda kurulmuştur. Türkiye’nin en büyük endüstriyel kompresör üreticisi ve ihracatçısı olan firma  bugüne kadar yaptığı yeni yatırımlarla bugün toplamda 27.000 metre karelik bir alana yayılmış durumdadır. Birbirine entegre üç firma ile Sancaktepe’de faaliyetlerine devam etmektedir. Dinamik kadrosu ile küreselleşen pazarda müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarını  yürüten Dalgakıran kompresör, yurtiçinde kendi organisazyonu ağı ve distrübitör ağı ile ülke çapında Türk sanayisine hizmet vermektedir.

Efor OSGB İstanbul; Tecrübeli İş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleriyle İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinizde kaliteli ve güvenilir OSGB’dir. Efor OSGB ile çalışanlarınız ve işyeriniz hep GÜVENDE!

2013 yılından beri  İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş Ortak Sağlık Güvenlik Birimi olarak hizmet veriyoruz