Banat’a Yangın Eğitimi ve Tatbikatı Efor OSGB’den

Banat’da Yıllık Yangın Tatbikatını Başarı ile Yapıldı

Banat Çalışanlarına Yangın Tatbikatı | 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile iş yerinin ölçeğine bakılmaksızın; yangınları önleme, koruma, tahliye, konularında eğitimli yeterli sayıda kişinin görevlendirilmesini zorunlu hale getirmiştir. Bu kanunla işverenin yangın ihtimaline karşı araç ve gereç sağlaması, eğitimleri ve tatbikatları yaptırması şartı koşulmuştur. Ayrıca yangın ihtimaline karşı, bu konuda uzman olan kişilerin kurumlarında her zaman hazır bulundurulması şartı da koşulmuştur.  Mevcut personelin eğitilmesi gerekmektedir.Bu nedenle Banat, sektörü gereği zorunlu olan iş sağlığı ve güvenliği yükümlülüklerinin yerine getirilmesinde danışman şirket olarak Efor OSBG’i tercih etti.

Banat önce ağız bakımı sonra kişisel bakım olmak üzere 67 yıldır evlere misafir oluyor. Ağız bakımı ve diş sağlığı öncülerinden Banat bünyesinde 200’den fazla bireye istihdam alanı sağlıyor. Dolayısıyla iş sağlığı güvenliği hem marka hem çalışanlar için ayrı önem koruyor.

Banat çalışanlarına yangın tatbikatı verilerek kurum içerisinde, basit tedbirsizlik sonucu meydana gelebilecek iş kazalarının önlemesi amaçlandı. Meydana gelen yangın olaylarında can ve mal kaybını en aza indirilmesi ve yangın durumunda yapılacaklar, yangına karşı alınması gereken önlemler hakkında bilgi edinmeleri sağlanarak personelin özgüvenini korumasına yönelik katkılarda bulunuldu.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Efor İş Sağlığı ve Güvenliği  yetkilisi Savaş Gümüş; ‘’Türkiye’de her gün onlarca işyeri ve fabrika yanıyor, neden-sonuç ilişkisi açısından değerlendirildiğinde; ihmaller, eğitimsizlik ve tatbikat eksikliği nedeniyle yangınların olduğu görülmektedir. Bu durmdaki çalışanlar yangın oluştuğu anda söndürmeye çalışacağına maalesef hemen tahliyeye yönlenmekte, dolayısıyla başlangıç aşamasında yangın söndürme tüpü ile müdahile edilerek söndürülebilecek olan yangın, itfaiye ekipleri gelinceye kadar hızla büyüyerek binayı sarmakta, can ve mal kayıplarına neden olmaktadır… ‘’ dedi.

Banat hakkında daha detaylı bilgi için http://www.banat.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Efor OSGB istanbul | İş Güvenliği HAYAT Kurtarır!