25 Film, Efor OSGB Kalitesini Tercih Etti.

25 Film, Efor OSGB İstanbul Kalitesini Tercih Etti.

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri zorunluluğu Dizi ve Film Setleri için de geçerli! Türkiye’de oldukça beğeni kazanan dizilerinin, sinema filmlerin ve reklamların yapım şirketi olan 25 Film, İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinde Efor OSGB istanbul ile çalışıyor.

Fırat Parlak ve Koray Şahin tarafından kurulan 25Film, Türkiye’de tecrübeli yönetmen ve yapımcı kadrosu ile 2009 yılından beri televizyon dizileri, sinema filmleri, yarışma programları, reklam prodüksiyonları ve post-prodüksiyonlar yapmaktadır.

2010 yılında en çok izlenen televizyon yarışması ödülünü alan firmamızın projeleri Türkiye’nin en çok seyredilen televizyon kanallarında yer almaktadır. 25 Film Türkiye’de prodüksiyon hizmeti almak isteyen yabancılara da hizmet vermektedir.

25 Film, dizi ve reklam sektörünün öncü ve yaratıcı firmalarından biri olarak, gelişen ve her geçen gün büyüyen Türkiye’de yeni bir girişim ile sektöre yeni açılımlar kazandırmaktadır. Yılların deneyimiyle, TV ve reklam sektöründe birçok başarıya imza atmıştır.

Türkiye’de iş kazalarının önüne geçilemiyor. Gün geçmiyor ki bir iş kazası haberi verilmesin. Hemen her ay maden ocaklarından, fabrikalardan, belediyelerin yer altı ekiplerinden 2, bazen 3 ölüm haberleri okuyoruz. Son yıllarda iyiden iyiye artan bu elim kazalara karşı yetkililer gerekli hassasiyeti gösterip yeterince önlem almadığı için Türkiye, dünyada iş kazaları sıralamasından ilk sıralarda yer alıyor.

Film ve dizi setlerinde iş kazaları daha fazla yaygınlaşmadan başta yapımcılar, dizilere reklam veren şirketler olmak üzere emek örgütleri, sendika ve dernekler dayanışmayla iş kazalarını durdurmak için kalıcı önlemleri yeniden gözden geçirerek uygulamaya sokmalıdır.

25 Film, sıfır iş kazası hedefiyle EFOR OSGB istanbul’u tercih etti.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Efor OSGB İş Güvenliği Uzmanı Savaş Gümüş “Film setlerinin risk sınıfı  “az tehlikeli” sınıftan “tehlikeli” sınıfa yükseltilmiştir. Film ve dizi Setleri,  karmaşık ve değişken yapısıyla içinde iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili geniş çapta riskleri barındıran bir çalışma alanıdır. Film setlerinin çalışma koşullarına yönelik iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması için iş güvenliği uzmanı yardımıyla uygun olarak tasarlanması, iş organizasyonun sağlanması, sağlık ve güvenlik açısından risklerin değerlendirilmeye alınması ve önlemlerin alınması için ilgili sorumluların tanımlanması hedeflerini içermektedir. Setlerde işçi sağlığı ve güvenliği standartlarını yükseltmek için alanda çalışanların tamamının İş güvenliği uzmanımız ve işyeri hekimimizin eğitimlerini uygulamaları gerekmektedir. Efor OSGB binlerce şirketten kazandığımız tecrübeleri müşterilerimize aktarmak suretiyle olası can ve mal kayıplarının önlemeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Detaylı bilgi için; www.25film.net

Efor OSGB istanbul, Şişli