OSGB Yetki Belgesi

Anasayfa » OSGB Yetki Belgesi

Efor OSGB; Türkiye’de 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun yürürlüğe girdiği  2013 yılında T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü (İSGGM) Tarafından 927 Belge Numarası ile  yetkilendirilmiş OSGB‘dir.  

Efor OSGB; mobil olarak hizmet veren kadrosu ile; İstanbul’un tüm ilçeleri, Tekirdağ ve Gebze bölgesinde yerinde doğrudan yetkili OSGB olarak, Mesleki çözüm ortaklarıyla Türkiye’nin tüm illerinde hizmetinizdedir.

Aşağıda Efor OSGB yetki belgesi bilgilerinize sunulmuştur:

ÇSGB tarafından yetkili OSGB listesine İSG KATİP sistemi üzerinden ulaşabilirsiniz. İSGGM tarafından gerekli standartları taşıyan OSGB’ler yetkilendirilerek hizmet vermeye başlarlar ve Bakanlık müfettişleri tarafından 6 ayda bir denetlenirler. CEZA puanı uygulaması ile yetkilendirilmiş OSGB’nin yetkisi askıya alınabileceği gibi süresiz olarak kapatma kararı da verilebilir. Yetkilendirilmiş OSGB’ler 5 yılda bir sıfırdan tekrar tüm yetkilendirme başvuru evrakları ile tekrar T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na  başvuru yapar ve belge harcı ödemesi ile yetki süresini uzatabilir.

İş sağlığı ve güvenliği hizmeti almak isteyen firmalar, yetkilendirilmiş OSGB listesinden, OSGB yetki belgesini kontrol etmelidirler. Yetkisi askıya alınan veye listede olmayan firmalar ile İSG sözleşmesi yapmamalıdırlar.

HEDEFİMİZ SIFIR İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞIDIR.